merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

1. 1

çürüsün gelinliğim

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. güzel bir model şarkısı. keman altyapıları ya da kendileri yazdıysa adı her neyse, çok şahane.

küçük kızların bebekleri,
    fırfırlı şirin etekleri ,
    yastıktan yapılmış evleri,
    bir de hayali prensleri var.

plastik mutfak setleri,
    kısa tırnaklı küçük elleri,
    makyajsız güzel yüzleri,
    bir de gelinlik hayalleri var.

bataklıkta bir gül gibi,
    solup gitsin güzelliğim.
    neyleyim sensiz saadeti,
    çürüsün gelinliğim.

ister yas tut benim için,
    ben çoktan ölüp gitmişim.
    aşkımızın tabutunda,
    çürüsün gelinliğim.

yıllar geçer, eller büyür.
    boyanır yüzler, hayaller küçülür.
    bir adam çıkar, kanatır gönlünü.
    ne prens kalır, ne düğünü...

çürüsün gelinliğim...
    çürüsün gelinliğim...

çürüsün gelinliğim
    söz: can temiz
    müzik: aşkın çolak, can temiz, fatma turgut

http://mcaf.ee/...
  2. kızların hayatını çok güzel özetlemiş bir şarkı.

küçük kızların bebekleri,
    fırfırlı şirin etekleri ,
    yastıktan yapılmış evleri,
    bir de hayali prensleri var.
    plastik mutfak setleri,
    kısa tırnaklı küçük elleri,
    makyajsız güzel yüzleri,
    bir de gelinlik hayalleri var.

--
    yıllar geçer, eller büyür.
    boyanır yüzler, hayaller küçülür,
    bir adam çıkar, kanatır gönlünü,
    ne prens kalır, ne düğünü.
  3. insana; bebekleri, fırfırlı şirin etekleri, yastıktan yapılmış evleri, hayali prensleri, plastik mutfak setleri, kısa tırnaklı küçük elleri, makyajsız güzel yüzleri, gelinlik hayalleri olan küçük küçük kızlar isteten parça. hormonlarım tavan yaptı, evet.
  4. "bataklıkta bir gül gibi, solup gitsin güzelliğim. neyleyim sensiz saadeti, çürüsün gelinliğim." diyerek haklı serzenişlerde bulunan model şarkısı.
    kızlar daha duygusaldır. eğer sevdiği insanla evlenemezse sonsuza dek yalnız kalmayı bile seçebilir o yüzden gelinliği çürüse de, sökülse de, üzerinde kirlense de (ki kirlenmek güzel değildir) bekler.

işin ilginç tarafı sözler bi erkeğe aitmiş.
  5. muhteşem bir model şarkısı daha. utanmadan sıkılmadan söylüyorum şarkıyı resmen. ama hatun çok güzel söylüyor ve sözler inanılmaz be gençler, ooofff nerde benim rakım?
  6. böyle.. yeşilçam da sahnelerde söylenen, tesirli şarkılar gibi. onun postmodern hali.

çağdaş bir "buruk acı". bir "dudaklarında arzu". bir "boş kalan çerçeve" sanki.
  7. çok güzel sözlere sahip, bir o kadar da güzel model şarkısı. insanın canını acıtan sözleri var..
  8. her ne kadar dışından hırçın görünse de, bir adamı sevip saf hayaller kuran günümüz kadınlarının şarkısıdır.
  9. bu entari an itibariyle seovi saldırısına uğrayacak olsa da,bu benim şarkı için gerçek fikrimi,hissimi vs.beyan etmeme engel olmayacak argadaşlar.bu şarkı, bildiğin ergen tribinden çıkamamış kızları hedef almış,ve hedefi vurmada başarılı olmuş tam bir piyasa şarkısıdır.şimdi tek tek gelin,çok vurmayın.*
  1. 1