Ana Sayfa
sırala: yeniden eskiye göre · son verilen yanıta göre

su toplayan yanık

parasetamol @ 08 Ağustos 2011 18:07
dün bileğim yandı. silverdin falan sürdük ama baya canım yandı. biraz durduktan sonra da sildim. dünden beri yanık su topladı kocaman olmuş. sizce patlar mı. alt tarafı yemeğin buharı yaktı diye doktora falan gitmedim ama bu giderek büyüyor sanırım. ne yapmalıyım sizce arılar? :(
nickten yana sansim yok bekle bi zaman sonra kendiliğinden patlar o. sen patlatma ve patlatmamaya çalış yeter. patlarsa da bi şey olmaz, yaranın iyileşme süresi gecikir.
parasetamol patlatmayı düşünmüyorum zaten ama fındıktan bile büyük oldu. deri gerildikçe patlar herhalde. şu an sarmıyorum hiçbir şeyle.
sakiresakrak sterilize edilmiş bir iğneyle, üstünden değil kenarından nazikçe patlatabilirsin, çıkan sıvıyı yine temiz bir bez,mendil vs. ile al, hemşire arkadaşım yapıyor bunu. gerildikçe daha çok acı verir. patlatmanda sakınca yok.
fani bence de del. hiç beklemediğin bir anda patlamasından iyidir. zaten muhtemelen yine bi yere takcan, öyle patlıycak. kendiliğinden zor.
evi ekosistemde yıkılmış sümüklü böcek yanık olmasından dolayı acı veriyorsa eğer, gerçi bu ilk yanık anında olunca etkisi çok üst düzeyde: çok önemli olmayan ev yanıklarında yanan yeri hafifçe ıslatıp üzerine toz şeker koyduğunda acısını alıyor.

sıvısının yarayı iyileştirdiği söyleniyor. o kadarcığına dayanabilirsin gibi :)

geçmiş olsun dileklerimle.
parasetamol şu delme işinden korkmaya başladım. ne yalan söyleyeyim.
sakiresakrak :)) korkacak birşey yok, yedi senelik ev hanımlığım süresince sayısız kereler elimi kolumu yakmışlığım vardır, patlatırım hep, temizce ama.. sonrasında ne iz kalır ne birşey, deldikten sonra çok az bi sızlar ama delmediğin müddetçe, deminki arkadaşın dediği gibi hiç beklemediğin bir anda bir yere takarsın, daha feci canın yanar..
fani zaten o su toplayan yerin üstündeki deri incecik bir şeydir. acımaz ki.
sakiresakrak inceliğinden ziyade, ölü deridir artık o, makasla kessen acımaz..
itü sözlük duyurular, itü sözlük yazarlarının duyurularını yayınlayabildikleri bir platformdur. sakıncalı bir içeriğe rastladığınızda iletişim bölümünden itü sözlük ekibi ile irtibata geçiniz.