Ana Sayfa
sırala: yeniden eskiye göre · son verilen yanıta göre
Merhaba arkadaşlar.Özellikle psikoloji ve pdr bölümü öğrencileri deneyimlerinden yola çıkarak bilgilendirirlerse çok sevinirim.Lütfen arkadaşlar.Şimdiden teşekkürler.
seashell pdr den çıkarsan rehber öğretmen olarak atanır işsiz kalmazsın. psikolojide böyle bişe yok.
bir fincan kahve alıp film izlemek peki psikolojinin sonunda ne oluyor?nerelerde iş imkanı bulunabiliyor?
Bir de pdr mezunu olduktan sonra okullardan başka yerlerde çalışabiliyormusun
yerçekimli karanfil pdr mezunu olduktan sonra, okullarda öğretmenlik yapmak dışında, danışmanlık yapabilirsin özel merkezlerde filan sanırım. psikoloji eğitiminden sonra ise, formasyon alırsan eğer, liselerde psikoloji öğretmenliği yaparsın. tabii atanırsan.
hüznü gözlerinin arkasında olan kız psikoloji mezunu olursan psikolog olursun, uzmanlaştığın konuya göre de ister hastanede, ister şirketlerin insan kaynaklarında, ister reklamcılık alanında çalışırsın. ayrıca, iş bulana kadar, özel eğitim merkezlerinde rahatlıkla iş bulabilirsin, ki bu merkezler pdr uzmanından daha çok psikolog arıyorlar. pdr de rehber öğretmen olursun, evet, o sene kpss soruları çalınmamışsa, hakkın yenmemişse ve rehber öğretmen ataması yapılırsa, iyi bi yere atanabilirsin :)
elmnightmare pdr de şu 10 sene içinde işsiz kalmaman diye bir şey yok. şu anda öğretmenlikler içinde en garanti olanı. meslek olarak da en rahatı. psikoloji ise devlet garantisi pek az bir meslek.
duygusalamaagresif devlet bu senelerde sürekli psikolog alıyor. emniyet bile yüzlerce aldı son atamada. ikiside iş bulur diyorum.
blue danube ben bir psikoloji öğrencisiyim ve pdr'den tanıdıklarım var.psikoloji bölümünde bir bilimin eğitimini alırsın. temeli sağlam atar, uzmanlaşma imkanı tanırlar. bir lisans mezunu psikolog istediği alanda dilediği gibi uzmanlaşabilir. pdr ise alana eleman yetiştirir, kuramsal bilgiden ziyade pratiği öğretir. pdr mezunu insanın okulda rehber öğretmenlik haricinde yapabileceği kalifiye iş sayısı azdır. ayrıca, psikoloji mezunu olup işsiz kalan kimseyi duymadım. bütün bunlardan sonra, devlete kapağı atar yatarım diyorsan, o da senin bileceğin iş derim.
itü sözlük duyurular, itü sözlük yazarlarının duyurularını yayınlayabildikleri bir platformdur. sakıncalı bir içeriğe rastladığınızda iletişim bölümünden itü sözlük ekibi ile irtibata geçiniz.