Ana Sayfa
sırala: yeniden eskiye göre · son verilen yanıta göre

pastırma bozulur mu?

redghost @ 15 Temmuz 2012 12:20
yaklaşık 1 aydır dolapta olan bir pastırma var. son kullanma tarihi yok. bozulmuş mudur? dondurucuya koymuştuk. donmuştu.
pinkamoeba bozulmaz dondurucudaysa rahat ol .d
simliboya bozulmaz da pastırmayı dondurucuya niye koydunuz öyle bir şeye de gerek yok açıkcası, şarkütericiyim ben küflenmedikçe satıyoruz. iyi streçlemen lazım yalnız.
redghost valla hayatımızda ilk kez pastırma geldi bize. yani normalde et seven bir memleketiz :) ama buralarda pastırma olmaz. hediye olarak geldi. bizde attık dondurucuya :)

teşekkürler cevaplar için.
dicus carica bişey olmaz. sıcakta tutmayın yeter. aşırı sıcakta kurur çünkü, bu da
zor dilimlemenize sebep olur.
simliboya anladım çözüldüğünde ne olur hiç bilmiyorum siz onu kızartıp umurta kırın ya da direkt kurufasülye falan yapın çiğ yenmez gibi geliyor artık.
pandoraninkutusu yumurtayla yapın daha gzl bişe yok
azwepsa et bozulmasın diye pastırma yapılır zaten. :) afiyet olsun.
seargis bi parça sokak köpeklerine at, ölmezlerse sen de devamını yersin.
herzevekil bizim dolapta bir ayda bozuldu dilimlenmiş pastırma.
madslayer nimet ya, hunharca yiyeceksin. dondurucuya konur mu hiç. bozulmaz ama orda rahat ol.
aslında benden iyi bir sözlük yazarı olur @seargis hayvan hakları savunucularını toplayacaksın valla buraya.:D
sözlüklerin büyük üstadı dolapta bişey olmaz ama sen şüphe içindeysen bana gönder ben bi tavada kızartıp yumurta kırayım üstüe. tabi made in kayseri olma şartı var. uyduruk istanbul pastırmaları olmaz
itü sözlük duyurular, itü sözlük yazarlarının duyurularını yayınlayabildikleri bir platformdur. sakıncalı bir içeriğe rastladığınızda iletişim bölümünden itü sözlük ekibi ile irtibata geçiniz.