Ana Sayfa
sırala: yeniden eskiye göre · son verilen yanıta göre
nedir efendim bu? diz bölgesinde varmış da bende biri açıklasa süper olucak
mervem kötü burkulmalarda eklemdeki kıkırdağın yırtılması ile oluşan zararın ilerleyerek kist benzeri bir yapı oluşturması, en çok ayaktaki talus ile bacak arasındaki eklemde olur. Aktivite esnasındaki künt ağrı en belirgin semptomudur. Bir de böyle şişer her yürüyüşünde sanki ayağını her seferinde burkuyormuşsun gibi.
tedavi yaklaşımı hangi eklemde olduğuna lezyonun büyüklüğü ciddiyetine göre ve çevre kemiklerin zarar görüp görmediğine göre değişiyo. En kötü tablolarda ameliyat gerekiyor. uzunca süre söz konusu eklem kullanılmamalı.
mervem bi de bazılarında genetik yatkınlık oluyor buna.
rtük tarafından sansürlenmiştir peki 1cm lik bir lezyon ne büyüklüktedir?
mervem severity diye bir şey var. Eklem röntgenine bakmam lazım, büyüklüğün eklem kapsülü ile oranı önemli, yaşın fiziksel aktiviten kilon önemli, benim ortopedist olmam gerekiyor bu soruyu cevaplamak için bi de :)))
airforce1 10 mm dir.
rtük tarafından sansürlenmiştir peki bu sakatlık kronik bir hal alabilir mi? aynı ağrı geçen sene kış sezonu bitiminde bende vardı. 6 ay kadar ağır spora ara verdim. döndüğümde tıpa tıp aynı ağrı vardı.
airforce1 kedinin kıçı o.
itü sözlük duyurular, itü sözlük yazarlarının duyurularını yayınlayabildikleri bir platformdur. sakıncalı bir içeriğe rastladığınızda iletişim bölümünden itü sözlük ekibi ile irtibata geçiniz.