Ana Sayfa
sırala: yeniden eskiye göre · son verilen yanıta göre
evde olmuyordu. arkadaşa geldik fişi taktım anında gidiyor sigorta, apartman girişindekinden atıyor. nedir bu olay? aynı fişe öğlen taktığımda çalışıyordu sıkıntısız.
öğlen elektrikçi bi usta geldi evdeki bi noktaya çamaşır makinesi için tekli hat çekti, bu neyi değiştirdi de atıyor ?
bunebiçimbirnicktir şalter atma nedeni ya sigorta kullanılan elektriği kaldırmıyordur, ya da bir yerde kaçak vardır.
lap top sorun çıkarmaz sanmıyorum ama belli olmaz. görmeden bir şey denmez. ya da ustanın çektiği hattın elektrik ve toprağı ya da ikisinden biri aynı hat üzerindedir kablolar kaldırmıyor. farklı prizde dene bir de.
destan yazan farklı prizde denemeye de tırsıyorum şimdi kendi evi olmayınca insanın. bu arada 3lü prize taktım da oldu bu ama uzatmadan kaynaklanmıyor sanırım. büyük ihtimalle dediğin doğru ustanın çektiği durumdan kaynaklı sorun ama aynı hatta elektrik süpürgesi çalıştı ve sigorta attırmadı enteresan.
bunebiçimbirnicktir laptopun çektiği elektrik daha yüksektir belki süpürgeden bilemem. ama büyük ihtimal tesisat eski veya zayıftır. o yüzden kaldırmıyor.
destan yazan aynen fişi değiştirdim artık risk alıp sıkıntı kalmadı.
itü sözlük duyurular, itü sözlük yazarlarının duyurularını yayınlayabildikleri bir platformdur. sakıncalı bir içeriğe rastladığınızda iletişim bölümünden itü sözlük ekibi ile irtibata geçiniz.