Ana Sayfa
sırala: yeniden eskiye göre · son verilen yanıta göre
kiracıyım. su termostatı arızalandığı için su termostatını değiştirttim. bu masrafı ev sahibi mi ödemeli ben mi?

tabi ki herhangi bir kullanım hatası yok. teslim aldığımda çalışır vaziyetteydi ama ev sahibi bakımını yaptırdığını söylediği halde bakımın yaptırılmadığı ortaya çıktı.
iche iche oldu nietzsche ne yaparsın bilmem ama; benim kiracım ne zaman kombi arızalansa bana kitliyor.

mantık şu; sonuçta kombinin sahibi sen değilsin, tamir ettirdiğin ev sahibinin kombisi.
himetora evet ama adam tutturmuş çalışır halde verdim(bakımını yaptırmamış) sen öde diye.
iche iche oldu nietzsche kombi bozulduğunda ev sahibini aradın mı? bakın bu kombi bozuldu siz mi servis gönderirsiniz ben mi yaptırayım kiradan düşeriz dedin mi?

bunu baştan konuşmadıysan ev sahibine koz vermiş olursun, ona göre cevap vericem.
angara bebesi ev sahibi ödemeli. biz ödüyoruz valla.
himetora konuştum. tamirci ile beni konuşturun demişti. eğer kullanıcı hatası değilse ben ödicem demişti.

tamirci geldiğinde de tamirci ile konuştu. yarısını vereyim demeye başladı.
iche iche oldu nietzsche hiç konuşma ev sahibiyle direk kiradan düş masrafı hiç bir şey diyemez
kendinden prensli beyaz at kombi demirbaş'tır. demirbaşların tüm masraflarını ev sahibi öder (kiracı tarafından bir şey yapılmamışsa).
himetora bir de aslında (çalışır halde teslim aldığımıza dayanarak) hepsini senin ödemen lazım ama ben yardımcı oluyom bak falan diyo o.ç
angara bebesi aynen kirayı eksik ver. göte bak len
köprüden önceki son çıkış la bebe sen ne ayaksın evin bile var lan
buzdolabi kesinlikle ev sahibi verecek onu.

deprem sigortası falan da aynı şekilde.
itü sözlük duyurular, itü sözlük yazarlarının duyurularını yayınlayabildikleri bir platformdur. sakıncalı bir içeriğe rastladığınızda iletişim bölümünden itü sözlük ekibi ile irtibata geçiniz.