Ana Sayfa
sırala: yeniden eskiye göre · son verilen yanıta göre
arkadaşlar google chrome almanca olarak "ancak" indirebildim.
türkçeye nasıl çevrilecek bulamadım.

nasıl çevrilecek, yama gibi programlar mevcut mudur?
damlasakızlımuhallebi google'ı açıp chrome yazıp türkçe sayfalarda arama yaparsan ilk çıkacak olan sayfadan türkçesini indirebilirdin...
gogol un paltosunun altında çıkan dostoyevski türkçe indirmiyor. zaten exe dosyanı gönderen de almanya da yaşayan bir arkadaş.

almanca üstüne türkçe kurduğunda da almca olarak kalıyor.
damlasakızlımuhallebi acil ise ben gönderebilirim?
gogol un paltosunun altında çıkan dostoyevski valla mail adresim brada;

hvolkanu@gmail.com

gönderirseniz svinirim.
asosyal demokrat gerek yok ki. sil onu bastan yukle burdan:

http://www.google.com/...
asosyal demokrat dogru ya, unutmustum onu ben. bilmiyordum ne salakcaymis. hosts degistirince de mi olmuyor acaba. neyse unutun beni sazanlik yapmis oldum. :)
damlasakızlımuhallebi dns numarası verebilirim? youtube google herşeye giriyor :D
delinin zoruna bak sorun çözümlenmediyse yardımcı olabilirim sanırım?
gogol un paltosunun altında çıkan dostoyevski sorun aynen devam ediyor. türkçe exe sini kurmaya çalışıyorum, yine menü almanca geliyor..
mavi erkan merhaba. chrome'u türkçe yapmak diye aratınca senin sözlükteki duyurunu da gördüm. ama sonucu kimse yazamamış. google'da bile bulamadım. kendim kurcaladım. hala sorun devam ediyorsa (1 ay sonra cevap vermek bana nasipmiş) şu yolu izle:

1- Chrome'un sağ üst köşesindeki alet işaretine tıklayıp "optionen" e tıkla (options)

2- "details" sekmesini tıkla (under the hood)

3- biraz aşağıda "web-content" var. "Schriftart- und Spracheinstellungen andern" yazan buton tıkla (Change fond and language settings)

4- çıkan pencerede "Sprachen" butonuna tıkla. (Languages)

5- "Sprache der Rechtschreibprüfung" yazan yerine karşısından güzel dilimizi ya da istediğin bir dili seç. (Spell-checker language)

6- altındaki yerden de seç aynısını.

7- sonra "nach oben" yazan butona tıklaya tıklaya en üste çıkar kullanmak istediğin dili. (Move up)

8- OK'e bas.

9- Bütün google chrome pencerelerini kapat.

10- Yeniden aç. istediğin dilde chrome'unu güle güle kullan.
itü sözlük duyurular, itü sözlük yazarlarının duyurularını yayınlayabildikleri bir platformdur. sakıncalı bir içeriğe rastladığınızda iletişim bölümünden itü sözlük ekibi ile irtibata geçiniz.