Ana Sayfa
sırala: yeniden eskiye göre · son verilen yanıta göre
Efendim 3 gündür durmadan egzersiz yapıyorum, şınav çekiyorum. Araştırmalarıma göre bu sırada kaslar yanıyormuş ve bu kasların onarımı için ''glutamin'' isimli bir amino asit gerekiyormuş. Peki bu glutamin hangi gıdalarda bulunur ? Bu konuda bilgisi olan bir biyokimyadan anlayan yazar varsa bilgilendirebilir. teşekkürler.
mervem kaslar mı yanıyormuş :S kaslar çalışıyor manasında söylenmiştir o. Glutamin bir aminoasittir, yani protein yapıtaşlarından biri, kolay yoldan balon vücutlar geliştirmek isteyen erkekler tarafından hap versiyonları kullanılır. Ama kesinlikle tavsiye etmem. Egzersiz yaparken sağlıklı beslenmen, bol bol su içip sebze de yemen gerekir.
gene de hala hangi besinlerde var diye merak ediyorsan, proteinin olduğu her yerde vardır. Kırmızı et, tahılalr vs.
these pretzels are making me thirsty wiki der ki;
beef, chicken, fish, eggs, milk, dairy products, wheat, cabbage, beets, beans, spinach, and parsley.
http://en.wikipedia.org/...

bir de bunların hapları var ama doğalı iyidir.
gonzalesbamboo et(balık),süt,ıspanak ve maydanozda bulunuyor,ancak madanoz ve ıspanak pişirilmeden yenildiği takdirde.ortaya çıkıyor
atma dillo din kardesiyiz şimdi her şeyin doğalı makbul pek tabii ki, ama ahkam kesmek gibi, vücudun kas gelişimi için gerektirdiği glutamin miktarını alman için günde 1 tavuk ne bileyim yarım kilo kırmızı et v.b. miktarda bir besin kaynağını mideye indirmen gerekir.

bodycilerin glutamin'i toz ya da hap şeklinde aldığı gerçektir, fakat sanıldığının aksine şişkinlik yerine kasların kendini daha çabuk yenilemesine yardımcı oluyor.

tavsiyem hepsini karşılayamayacak olsan da belirli düzeylerde glutamin alabilmen. ayrıca sırf şınavla olacak iş değil, üstüne 3 gündür durmadan egzersiz yapman da sana yarar sağlayacak bir olay değil. zira hali hazırda olan kaslarını da yakarsın böyle duraksız çalışmalar sonucunda. unutma, kaslar düzgün idman sonrası, dinlenme halinde büyürler. ekstra sorun var ise yardımcı olurum, iyi günler.
icimdekibiri Tavsiyeler için teşekkür ederim arkadaşlar.
pembepanjurluadamınevindeçalışantembelbahçıvan portakal, mandalina, greyfurt gibi narenciye kavun, karpuz, fasülye, brokoli ve ıspanak gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler tüm tahıllar ve kuru baklagiller glutamik asit içermekte olduğunu biliyorum. belki yararı olur.
merhabanalan 3 gün egzersiz yapılmaz böyle. 1 gün çalıştırdığın kasını diğer gün dinlendir.
itü sözlük duyurular, itü sözlük yazarlarının duyurularını yayınlayabildikleri bir platformdur. sakıncalı bir içeriğe rastladığınızda iletişim bölümünden itü sözlük ekibi ile irtibata geçiniz.