Ana Sayfa
sırala: yeniden eskiye göre · son verilen yanıta göre

böbrek-eser protein

nuvanda @ 29 Kasım 2011 15:51
şimdi ben idrar tahlili yaptırdım ve eser protein çıkınca doktor 24 saatlik idrar istedi..hemen onu yapma imkanım yokda, diyelim 24 saatlik sonucunda da eser çıktı, o zaman ne gibi sorunlar olabilir bende?
hepten aykırı idrarda protein çıkması, böbrek fonksiyonlarının azalması ile ilgili. ama eser miktarda protein çıkarsa tehlikeli midir. tehlike sınırı nedir bilmem. ama idrarda ne kadar az protein çıkar o kadar iyi. hatta hiç çıkmamalı. böyle de yazıp şaşırtmak evhamlandırmak istemem ama sordun diye söylüyorum. güvenilir sitelerden sen bi "idrarda protein" diye arat bi istersen.
bang bang böbreklerindeki süzülümün yeterince iyi olmadığı anlamına gelir.
düşeşattımyekgeldi 24 saatlik idrar tetkiki vermeden, idrardaki protein miktarının ne derece anlamlı olduğunu bilmek mümkün değil arkadaşım. illa aynı testi yine yapacağım diyorsan, belki hemen yarın değilde 1 hafta sonra yaptırman daha mantıklı. geçmiş olsun .
itü sözlük duyurular, itü sözlük yazarlarının duyurularını yayınlayabildikleri bir platformdur. sakıncalı bir içeriğe rastladığınızda iletişim bölümünden itü sözlük ekibi ile irtibata geçiniz.