Ana Sayfa
sırala: yeniden eskiye göre · son verilen yanıta göre

askerlik muayene

chladoceran @ 19 Nisan 2012 12:08
Efenim daha önce buna benzer bir soru sormuştum ancak tam kesin cevap alamadım şimdi 2 sene once uni bitince askerliği tecil ettirdim o esnada muayeneye girdim herseyim super hıcbır sıkıntım yok flnd edim askerliğe elverişlidir dediler damgayı vurdular sonra 2 sene tecil ettiler. Neyse agustosta tecil bitiyor ben sımdı subeye tecılı bozdurmak ıcın gıttıgımde benım bu ıkı sene ıcınde soyle bır sıkıntım cıktı tekrar muayene olmak istiyorum deme hakkım varmı? yoksa sen 2 sene once zaten muayene oldun bız sana damgayı koyduk gecmıs olsunmu dıyecekler
robotcan sn gitmeden önce muayene olmuş olsan da, mükemmelsin süpersin diye damgalamış olsalar da, askere gidince katılış muayenesi yapılacak zaten.
uyumsuz sıkıntım var hastaneye sevk edin deme hakkın var tabi ki. ama yinelenecek bir muayene yok. hatta seni merkez komutanlığına yollayıp oradan sevk al diyebilirler bile.
impala 335 gitmiştim. gitmeden 2-3 sene önce süperim demiştim muayenede. gitmeden önce "muayene olmak istiyorum" dedim. muayene oldum. sonra gittim askere, bir daha muayene oldum. bir daha bir daha. sonra dönemden önceki gün de muayene oldum, kapanış maueyenesi. askerde muayene olman çok kolay, sonuçta bir şey çıkması ihtimali çok düşük.

temel ölçüt kol ve bacak sayın. bunlar çift ise (2 olmasına gerek yok) gidiyorsun tatlı tatlı askere. ha istisnalar kaideyi bozar mı bozar.
srkny iki sene içinde,
- ayakların veya kollarından biri kısalmadıysa
- gece körlüğü olmadıysan (kalıtsaldır biliyorum)
- (Allah muhafaza)sakat kalmadıysan,
gidersin.

tekrar muayene olmak istiyorsan da olursun.
itü sözlük duyurular, itü sözlük yazarlarının duyurularını yayınlayabildikleri bir platformdur. sakıncalı bir içeriğe rastladığınızda iletişim bölümünden itü sözlük ekibi ile irtibata geçiniz.