merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

sözlük yazarlarının itirafları

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #günlük hayat
  5. #kişiler
  6. #anket
  1. zeki birisi olduğumu zannediyordum: her şeyi düşünebileceğimi, insanların kararına etki edebileceğimi, tüm hayatımı planlayabileceğimi, büyük buluşlar yapacağım...

zeki birisiyim sanıyordum. olmadığımı anladım. hayatı yenebilirim sanıyordum zekâmla. güveniyordum zekâma. ama zekâmın sınırlarını anladım. hayatımı planlayamayacağımı kurduğum her planın işleri biraz daha zorlaştıracağını anladım. ben ne kadar plan yapsam da, böyle yapsam şöyle olur desem de, en sonunda hep hayatın kendi bildiğini okuduğunu anladım.

anladım: hayat bir satranç değildi ve satrançta bile görmediğin bir taş yüzünden oyun gidebilirdi. hayatın o görmediğin taş olduğunu anladım.

insanlara konuşarak bir şeyler anlatamayacağımı, onların da fikirlerinin olduğunu, kendi fikirlerine sahip çıkacaklarını anladım.

... toplu gösterim...